Top offer rxmed.org !.>\ buy dapoxetine tablets online. Beauty - Skin Care - Makeup And Accessories - Canadian pharmacy !{/ buy medicine online on phone or online order. Ordering is safe with canada pharmacy )>< cialis online an extensive online catalogue. Sale of drugs and medical products. Search and order drugs. canadian pharmacies "]# buy generic levitra tips when buying drugs online.
Кредитным союзам в Украине нужен переход к саморегулированию - эксперт (укр)
08.08.13    Печать

На сьогоднішній день одним з найбільш неврегульованих фінансових сегментів в Україні, де допускаються серйозні порушення в роботі, є кредитні спілки, які необхідно реформувати

Таку думку висловив економіст, генеральний директор інвестиційно-банківської компанії European Capital Management Вадим Браїловський, передає «РБК-Україна».

«На сьогоднішній день одним з найбільш неврегульованих фінансових сегментів в Україні, де допускаються серйозні порушення в роботі, є кредитні спілки», - зазначає експерт.

Крім того, за словами Браїловського, кредитні спілки несправедливо розподіляють доходи вкладників і своїх членів, де певні особи отримують надприбутки, а інтереси інших (вкладників і позичальників) відкрито ігноруються.

У зв´язку з цим він вважає за необхідне збільшити капітал цих структур до 12 млн грн, для того, щоб відсіяти нестійкі та фінансово слабкі кредитні спілки, які не в змозі видавати відсотки за депозитами своїм вкладникам. На думку експерта, ця норма також підвищить відповідальність цих структур перед вкладниками, а подальше об´єднання місцевих установ у центральний кооперативний банк (капітал 60 млн гривень) дозволить їм вийти на національний рівень.

У зв´язку з цим Браїлівський висловив солідарність з головою Нацфінпослуг Борисом Візіровим відносно того, що ці дії розмежують відповідальність регуляторів і допоможуть вкладнику зрозуміти, де закінчуються повноваження НБУ і починаються повноваження Нацкомфінпослуг.

«НБУ повинен стати в Україні єдиним регулятором фінансових ринків у країні. Це світовий досвід і практика, закон про створення такої структури єдиного фінансового регулятора прийнятий в Росії. Крім досвіду Росії, можна побачити роботу єдиного регулятора, який функціонує в Литві», - повідомив Браїловський.

Експерт нагадує, що після гучних банкрутств у 2009-2010 рр. вкладники кредитних спілок не змогли повернути приблизно 1,5 млрд грн через відсутність системи гарантій повернення депозитів. «Більшість кредитних спілок займаються незаконною банківською діяльністю, тому їх потрібно регулювати жорстко, із суворим контролем регулятора для безпеки вкладників, населення України, як це здійснюється щодо комерційних банків. Крім того потрібно впровадити інститут саморегулювання на ринку кредитних спілок, одночасно вводячи обов´язкову для всіх систему гарантування вкладів для безпеки вкладів населення», - переконаний експерт.

Браїлівський констатує, що очікувати масової трансформації кредитних спілок в банки не варто. На його думку, в кращому випадку з 617 зареєстрованих КС технічними можливостями для трансформації в кооперативні банки розташовують до 50.

Нагадаємо, що за повідомленнями ЗМІ з посиланням на лист заступника голови НБУ Ігоря Соркіна першому заступнику глави Адміністрації президента Ірині Акімовій, регулятор збирається перетворити ринок кредитних спілок, що передбачається програмою економічних реформ президента. Нацбанк пропонує ввести заборону на залучення спілками коштів населення у вигляді депозитів, аргументуючи це тим, що такі вклади не мають гарантій повернення. Водночас залучати депозити зможуть кооперативні банки з ліцензією НБУ, які планується створювати шляхом консолідації невеликих кредитних спілок.

 Джерело: Comments.UA

 
Рейтинг@Mail.ru Разработка и создание сайтов в Кривом Роге